Skip to main content

Windowist Tower ve Theodora Derneği Akın Ekici ile çocuk atölyeleri düzenleyerek, hastanedeki çocuklara bağış yardımında bulundular

Windowist Tower ve Karbon Gallery olarak çeşitli zamanlarda çeşitli kurumlarla işbirlikleri yaparak içinde yaşadığımız topluma yardım etmemizi sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Çok değer verdiğimiz bu işbirliklerimize bu yıl bir yenisini daha ekliyoruz; Theodora Sevgi Doktorları.

Desteklediğimiz yardım kuruluşu Theodora Derneği, İsviçre kökenli bir kuruluş olup, 1999 yılından beri Türkiye genelinde hastanelerde uzun süreli tedavi gören çocuklara “Sevgi Doktorları” göndererek çocukları neşelendirme, onlara sevgi ve kahkaha armağan etme amacını güdüyor. Hastanelerde uzun süre kalması gereken çocuklara her hafta aynı gün aynı saatte aynı Sevgi Doktoru ziyaret ederek hem çocuğun ve ailesinin keyifli bir zaman geçirmesini sağlıyor hem de hasta çocuğun hep bir sonraki haftayı beklemesini ve umutlarını canlı tutmayı hedefleniyor. Sevgi Doktorları’nın her biri, temeli 1,5 yıl süren sonrasında da her yıl 2 kez tekrarlanan özel eğitimlerden geçmiş sanatçılar. Theodora ve Sevgi Doktorları’na yardım amacıyla 21 Nisan, 29 Nisan ve 5 Mayıs günleri öğleden sonraları her birine 6-14 yaş arası 30 çocuğun katılacağı, 3 saat sürecek üç atölye çalışması planladık.

Atölye çalışmalarının katılım bedeli tamamiyle Theodora Derneği’ne bağışlanarak çocuklarımızın hastanede yatış sürelerini bir nebze de olsa keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Atölyelerin gerçekleşeceği süre zarfında Karbon Gallery’de Akın Ekici’nin REM isimli kişisel sergisi ve ardından da Düş Kapanı isimli karma bir sergi yer alıyor olacağından sergilerin teması olan REM,uyku ve rüya temalarını da atölye çalışmalarında işlemeyi planlıyoruz. Akın Ekici yönetiminde gerçekleşecek atölye çalışmalarına her hafta Sevgi Doktorları da eşlik edecekler. Atölye kontenjanlarımız 30’ar kişi ile sınırlı olduğundan mutlaka rezervasyon yapılması gerekmektedir. Rezervasyon için aşağıda yer alan butona tıklayarak bize bir mail atmanız ve küçük sanatçılarımızın isimlerini yazdırmanız yeterli olacaktır.

Bu çok anlamlı projemizde siz Karbon Gallery dostlarımızı ve küçük sanatçılarımızı da aramızda görmek bizleri çok mutlu eder!

https://www.istanbul.net.tr/etkinlik/atolye-kurs/akin-ekici-cocuklarla-sanat/113719/2

© Windowist Tower. All rights reserved.