Skip to main content

Akdağ Turizm ve İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin tescilli markası Windowist Tower, 1973 yılından beri hazır beton çimento yatırımlarının yanında, eğitim-kültür alanındaki çalışmalarıyla özellikle Orta Anadolu’nun sanayileşmesi ve gelişmesine katkı sağlayan Akdağ Ailesi tarafından hizmete sunulmuştur.

Akdağ Turizm, Windowist Tower projesinin yanı sıra İstanbulun ilk ve tek resort butik oteli, rezidansları ve tarihi köşkü ile Büyükada’da turizme katkı sunmaya devam etmektedir.

Windowist Tower, hazır ofis sektöründe öncülük yaparak, iş hayatının tüm gereksinimlerini tek bir binada barındıran hizmet modelini geliştirerek 2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek hazır ofis binası olarak, iş dünyasının prestijli lokasyonu Büyükdere Caddesi üzerinde hizmet vermeye başlamıştır.

Windowist Tower tek bir lokasyonda en geniş ve esnek dekorasyonlu ofis çözümlerini sunan ofis sağlayıcısıdır. Kulede, kiralanabilir tam ve yarım kat seçenekleri, küçük ve orta ölçekli hazır ofis ve sanal ofis çözümleri, toplantı odası ve konferans merkezi ile video konferans hizmetleri sunulmaktadır.

Maslak’ın en kolay erişilebilir bölgesinde, Ayazağa metro istasyonunun hemen yanında yer alan 26 katlı iş kulesi, müşterilerine sunduğu son teknoloji altyapısı ve üstün hizmet kalitesi ile uluslararası firmaların irtibat ofislerinden, sektöründe lider firmaların merkezlerine, yerli girişimcilerden hukuk bürolarına kadar çeşitli profilde firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

ERDOĞAN M. AKDAĞ VAKFI

Dr. Erdoğan Mustafa Akdağ, Yibitaş Holding’in kurucusu ve başkanı olarak 1987 yılında eğitim, kültür, sosyal ve sağlık alanlarında yatırımlarına başladı.

1987-1994 yılları arasında yapılan yatırımların idamesi ve bu yatırımların arttırılması için kurumsallaşmak gerektiği düşünülerek, bir aile vakfı olan Erdoğan Mustafa Akdağ Vakfı 1995 yılının ilk ayında tescil ve ilan edildi.

Vakfın kurulmasıyla birlikte Akdağ Ailesi, Türkiye’nin eğitim, kültür, sosyal ve sağlık alanlarında vakfın çeşitli faaliyetleri ve yatırımları ile bu alanlara katkı sağlamış ve büyük hizmetler vermiştir. Vakfın amacı, Türkiye’mizin dünya ile birlikte globalleşmesi için eğitim, kültür, sosyal ve sağlık alanlarında katkılar yaparak, ülkemizin çağdaş seviyeye ulaşmasını sağlamak, bu yolda hizmet vermektir.

Benimsenen bu ilkelerin gerçekleşmesi, iktisadi ve sosyal yönden geri kalmış olan Yozgat’ın özellikle de eğitim-öğretim yönünden kalkınması ve sosyal olarak gelişmesi için Akdağ Ailesi maddi ve manevi katkılarda bulunmuştur.

Erdoğan Mustafa Akdağ Vakfı’nın  ilkeleri doğrultusunda;

  • Eğitim ve öğretim düzeyinin gelişmesini sağlamak,
  • Kültürel gelişim için faaliyette bulunmak,
  • Yozgat’ın geleneksel kültürünü geliştirmek, yaymak ve bu suretle de turizmi teşvik etmek,
  • Sağlık alanında hizmet verecek tesisler kurmak ve geliştirmek üzere;

Eğitim kurumları, Sağlık kurumları, Sosyal tesisler, Mesleki eğitim kurumları, tesis ettirilmiş,  tam donanımlı olarak hibe edilmiş ve kültür sanat etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. Halen birçok öğrenciye eğitim bursu sağlamakta  dahil olmak üzere, vakıf faaliyetlerine devam etmektedir.

© Windowist Tower. All rights reserved.