Skip to main content

Hazır Ofis Nedir?

Günümüz dünyasının değişen alışkanlıkları ile birlikte iş dünyasının yapıtaşlarından biri olan ofisler de karşımıza farklı şekiller ve alternatifler ile çıkmaya başladı. Geleneksel büro anlayışının sürdürülebilir olmayışı, ekstra maliyetler doğurması, bir noktadan sonra iş stratejilerini sınırlandırması ve benzeri sebeplerle bugün hazır ofis olarak tanımlanan çözümler iş dünyasına güçlü ve başarılı bir şekilde giriş yaptı. İlk etapta çoğunlukla girişimciler, küçük işletmeler ve şahıslar tarafından tercih edilen hazır ofis çözümleri, prestijli yöntemlerin ortaya çıkması ile birlikte kurumsal ve hatta global markalar tarafından dahi tercih edilmeye başlandı. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek hazır ofis nedir ve neden hazır ofis tercih edilmelidir gibi sorularınıza yanıt bulabilir, Türkiye’nin en prestijli hazır ofis çözümlerini sunan Windowist ile tanışabilirsiniz.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofis, tıpkı adından da anlaşılabileceği gibi herhangi bir mekan, mobilya, eşya ya da benzeri şeyler satın almadan işletmenize ait bir ofise sahip olmanızı sağlayan pratik ve prestijli çözümdür. Hazır ofis çözümleri, tamamen profesyonel kullanım göz önünde bulundurarak uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. Hazır ofis tipleri birbirlerinden farklı olsa dahi her biri kullanıcılara ideal bir çalışma ortamı sunar.

Bir işyerinin başarısını en çok etkileyen faktörlerden birisi de çalışma ortamı olduğundan, ofisler her zaman işletmeler için önemini korumuştur. Ancak günümüzde küçük ya da büyük fark etmeksizin ofis masrafları pek çok işletmeyi zor duruma sokarak hareket kabiliyetini kısıtladığından, hazır ofis çözümleri adeta bir kurtarıcı olarak konumlanmaktadır.

Günümüzde işletmesi için yeni bir ofis ortamı yaratmak isteyen kurumsal marka da işletmesini hayata geçirmek için fiziksel bir ofise ihtiyaç duyan küçük işletme de ofis giderlerini göz önünde bulundurmak zorundadır. Vergiler, ofis mobilyaları, elektronik eşyalar, personel konforu için gerekli materyaller, ofis materyalleri, faturalar ve benzeri kalemler; adeta işletmelerin hareket kabiliyetini kısıtlamaktadır.

Söz konusu hazır ofisler olduğunda düşünmeniz gereken kalem sayısı oldukça azdır. Sizi ilgilendiren yalnızca sağlayıcınız tarafından belirlenen aylık ödemedir. Ofis içerisinde kullandığınız ekstra malzemeler (Yazıcı kartuşları, baskı kağıtları vb.), faturalar ve benzeri hususlar, ödeme planınızı etkilemez.

Hazır Ofis Seçenekleri

Bazı işletmelerin hazır ofis tercih ederken en büyük endişelerinden biri; ilgili ofislerin kendilerine uygun olup olmayacağıdır. Pek çok sağlayıcı neredeyse tüm müşterilerine aynı tasarıma ve özeliklere sahip çözümler sunarken; Windowist Tower’da işletmelerin boyutları ve çalışma kültürleri göz önünde bulundurularak farklı ofis seçenekleri hazırlanmıştır. Windowist Tower’da kullanıcılara sunulan temel 2 farklı hazır ofis çözümü bulunmaktadır:

  • Yönetici Bölümlü Hazır Ofisler

Yönetici bölümlü hazır ofisler toplamda iki farklı bölümden oluşur. Bir bölüm tamamen yöneticiye ayrılırken diğer bölümün ise 6 kişiye kadar ulaşabilen bir kapasitesi vardır. Tamamen modern mobilyalar ile donatılan bu ofisler, kullanıcılara oldukça geniş bir çalışma alanı sunar.

Bu özellikteki ofisler Windowist Tower’da özel olarak konumlandırıldığından; boğaz ve şehir manzarasına sahiptir. Tamamen lüks bir çözüm olan yönetici bölümlü hazır ofisler, kurumsal ve global markalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

  • Standart Hazır Ofisler

Bu ofis tasarımı tek bir modülden oluşur ve 1 ile 6 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Seçilen ofis alanına göre çalışma alanları ve masa yerleşimleri değişik gösterebilir. Örneğin; bir alanda 6 çalışan için ortak bir çalışma masası bulunurken diğer bir alanda ise toplamda 3 masa bulunmakta ve her masa 2 kişilik kapasiteye sahip olmaktadır.

Hazır Ofis Çözümleri Kimler İçindir?

İş dünyasındaki genel anlayış hazır ofis çözümlerinin girişimciler ya da küçük işletmeciler için tasarlanmış olduğu yönünde olsa da bu düşünce bir hayli eksiktir ve bir süredir değişmektedir. Günümüzde girişimciler çoğunlukla hazır ofis çözümlerini tercih etseler de her sağlayıcının hedef kitlesi farklıdır.  Bazı sağlayıcılar küçük ile orta seviye işletmeleri hedeflerken bazı sağlayıcılar ise doğrudan “kaliteyi” hedefleyen işletmeleri hedeflemektedir. Bu doğrultuda kullanıcılara sunulan hizmet kalitesi de bir hayli değişiklik göstermektedir.

Kurumsal ve global işletmelerin hazır ofis çözümlerini tercih etmelerindeki ana sebep; mevcut ofislerine ek bir alana ya da farklı bir lokasyonda ofise ihtiyaç duyduklarında hızlı bir şekilde aksiyon almak istemeleri ve standart ofis süreçlerinin maliyetlerinden sıyrılmak istemeleridir. Ancak standart iş hanı benzeri yapılar bu markalar için uygun olmayacağından; sağlayıcı tercih ederken göz önünde bulundurulan kriterlerin başında kalite, prestij ve kullanışlılık gelmektedir.

Neden Windowist Tower?

Windowist’in hazır ofis çözümlerinde önemli olan işletmenin boyutu, çalışan sayısı ya da tecrübesi değil, kullanıcıların talepleridir. Windowist’in hazır ofis çözümleri 360 derece düşünülerek tasarlanmış ve büyük bir titizlikle inşa edilmiştir.

Windowist Tower’ın lokasyonundan mimarisine, altyapısından ek hizmetlerine kadar tüm hususlarda kalite birincil planda tutulmuş ve böylelikle kullanıcılar için oldukça prestijli çözümler ortaya konmuştur. Bugün İstanbul’un en nadide konumlarından birinde bulunan Windowist Tower, kullanıcılarına “ideal” ve “gelişmiş” bir ofis deneyimi sunmayı hedefler. Sizler de markanızın İstanbul’un en prestijli binalarından biri olan Windowist Tower’da konumlanmasını istiyorsanız; hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hazır ofis çözümleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve markanıza değer katabilirsiniz.

İlgili Bağlantı: https://www.windowist.com/hazir-ofis/

 

 

© Windowist Tower. All rights reserved.