Skip to main content

Hazır Ofis Avantajları Nelerdir?

Günümüzün en dahiyane çözümlerinden biri olan hazır ofisler, kullanıcılara sunduğu avantajları ile ön plana çıkıyor. Genel kanı, hazır ofis çözümlerinin maliyeti azalttığı yönünde olsa da aslında hazır ofisler kullanıcılara bunlardan çok daha fazlasını sunuyor. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek hazır ofis avantajları hakkında bilgi sahibi olabilir ve Türkiye’nin en prestijli hazır ofis sağlayıcılarından biri olan Windowist Tower ile tanışabilirsiniz.

Hazır Ofis Avantajları Nelerdir?

Hazır ofis avantajları işletmelerin beklentilerine göre değişiklik gösteriyor olsa da kesinlikle her işletme için ortak olan bazı hususlar da bulunur. Vergi avantajı, ilk kurulum maliyeti, prestij, pratiklik ve kontrat süresi gibi pek çok husus işletmeler için oldukça önemlidir. Ancak hazır ofis avantajları özet geçilemeyecek kadar fazla olduğundan, daha da derine inmemiz gerekir.

1 – Vergi Avantajı

Standart bir fiziksel ofise sahip olduğunuzda ofis kiranız için herhangi bir fatura alamayacağınızdan, bu masrafı bir gider olarak göstermeniz mümkün değildir ve kira miktarınıza oranla bir stopaj bedeli ödemeniz gerekir.

Söz konusu hazır ofis çözümleri olduğunda ortada bir hizmet satın alımı olduğundan, bu maliyeti usulünce gider olarak gösterebilir ve standart ofislere oranla gözle görülür bir vergi avantajına sahip olabilirsiniz.

2 – İlk Maliyet Avantajı

Bugün işletmesi için fiziksel bir ofis sahibi olmak isteyen markaların göz önünde bulundurması gereken “ilk” kurulum maliyetleri şunlardır;

  • Emlakçı komisyonu,
  • Depozito,
  • Elektrik, internet ve benzeri hizmetler için kayıt masrafı,
  • Ofis mobilyaları,
  • Ofis malzemeleri,
  • Mutfak aletleri ve mutfak malzemeleri,
  • Sekreter ve
  • Temizlik personeli.

Tüm bu kalemler ayrı ayrı düşünüldüğünde çok bir yük gibi gözükmese de hepsi için bir anda ödeme yapıldığında, işletmelerin ofis kurulum maliyetleri bir hayli fazla olmaktadır. Söz konusu hazır ofis kiralaması olduğunda, bu kalemlerin hiçbirini göz önünde bulundurmanız gerekmez. Sağlayıcınız ile anlaştığınız aylık kullanım ücreti haricinde hiçbir sürpriz gider için endişelenmek zorunda kalmazsınız.

3 – İdeal Bir Çalışma Ortamı

Windowist Tower’da tüm hazır ofis çözümleri 360 derecelik bir bakış açısıyla tasarlanmış ve uzmanlar tarafından dizayn edilmiştir. Çalışanların verimliliğini en çok etkileyen hususlardan biri de çalışma ortamı olduğundan, ofislerin kullanılabilirliği ve kalitesi Windowist için özel bir öneme sahiptir.

4 – Kullanıma Hazır Ekipmanlar

Windowist Tower’da bir hazır ofise sahip olduğunuzda, Kitchenette ve Xerox odası gibi pek çok modüle erişim imkanına sahip olursunuz. Mutfak modülünde buzdolabı, self servis çay ve kahve makinesi, ofisinize özel kilitli dolap, yiyecek ve içecek otomatı gibi pek çok kullanışlı ürün bulunur. Xerox odası ise baştan aşağıya ofisler için gerekli olan cihazlarla donatılmıştır. Xerox printer, renkli tarayıcı, evrak imha makinesi ve laminasyon gibi pek çok ekipman bu odada kullanıma hazır bir şekilde konumlanmaktadır.

5 – Modern ve Yüksek Kaliteli Ofis Mobilyaları

Windowist için en önemli hususların başında “kalite” ve “kullanışlılık” gibi kullanıcıların deneyimini doğrudan etkileyen faktörlerin geldiğini daha önce de belirtmiştik. Windowist, kullanıcılarına yalnızca iyi tasarlanmış hazır ofis çözümleriyle değil; birinci sınıf kalitede ofis mobilyalarıyla da kaliteli bir çalışma ortamı sunar.

6 – Prestijli Bir Bina

Bireysel ya da kurumsal bir işletme fiziksel ofis kiralamak istediğinde plazalar çoğunlukla erişilmesi zor fiyatlara sahiptir. Ancak hazır ofis çözümleri sayesinde İstanbul’un en prestijli binalarından biri olan Windowist Tower’da bir ofis alanına sahip olabilir ve hedef kitleniz üzerinde markanız için oldukça etkileyici bir ilk izlenim yaratabilirsiniz.

7 – Merkezi Bir Konum

Fiziksel bir ofis kiralamak istediğinizde, ofisinizin konumu dahi maliyetinizi artırmakta ya da azaltmaktadır. Söz konusu merkezi ve elit bir konum olduğunda, kiralama maliyetleri neredeyse standartların iki katına kadar çıkabilmektedir. İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde konumlanan Windowist Tower, sizlere erişilebilir fiyat seçenekleriyle elit bir konum ve lüks bir çalışma alanı sağlar.

8 – Personel Giderleri

Standart bir fiziksel ofiste sekreter, temizlik görevlisi ve ofis personeli gibi yardımcı personellerin maliyeti bir hayli zorlayıcı olabilir. Ancak söz konusu hazır ofis çözümleri olduğunda; ek personel giderlerini göz önünde bulundurmanız dahi gerekmez. Windowist Tower’da işletmenize gelen telefonlar sekreterler tarafından yanıtlanır, ofis alanlarınız düzenli olarak temizlenir, işletmenize gelen kargo ve benzeri evraklar görevliler tarafından teslim alınır. Üstelik bunlar için hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez!

Görüldüğü üzere hazır ofis avantajları bir hayli çeşitli ve fazladır. Sizler de işletmeniz için lüks, kullanışlı ve erişilebilir ofis çözümleri arıyorsanız hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Windowist’in hazır ofis çözümleri ile tanışabilirsiniz.

© Windowist Tower. All rights reserved.